ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Informacija apie mokėjimų apdorojimą

Vartotojų teisės

Šios gairės apibrėžia vartotojų teises vykdant mokėjimus Europoje. 

Glausta jūsų teisių apžvalga

Dėl ES taisyklių jūsų elektroniniai mokėjimai tampa pigesni, paprastesni ir saugesni, nes:

  • Atlikti mokėjimus visoje Europoje (ES, Islandijoje, Norvegijoje ir Lichtenšteine) galima taip pat lengvai ir saugiai kaip ir ES šalyje, kurioje jūs gyvenate.
  • Kai atsiskaitote ES išduota mokėjimo kortele, prekybininkas nebegali iš jūsų reikalauti papildomų mokesčių.
  • ES taisyklės taikomos visų rūšių elektroniniams mokėjimams (pvz., kredito pervedimams, tiesioginiam debetui, mokėjimams mokėjimo kortele ir kt.).
  • Visi ES teisėtai gyvenantys vartotojai turi teisę nemokamai arba už pagrįstą mokestį naudoti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugomis, t. y. debeto kortelės išdavimo, grynųjų pinigų iš mokėjimo sąskaitos išdavimo, piniginių lėšų saugojimo ir mokėjimų atlikimo bei gavimo.

Jūsų teisės į saugesnius ir patogesnius elektroninius mokėjimus nustatytos Antrojoje mokėjimo paslaugų direktyvoje, Mokėjimo sąskaitų direktyvoje ir kituose ES teisės aktuose. Daugiau informacijos apie savo teises galite rasti: https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/financial-products-and-services/index_lt.htm

Mokėjimai eurais už vienodą kainą

  • Naudodamiesi viena mokėjimo sąskaita eurais galite atlikti visus reikiamus mokėjimus visoje Europoje.
  • Tarptautiniai mokėjimai eurais iš euro zonos šalių į kitas ES šalis jums kainuos tiek pat kiek vietiniai mokėjimai eurais,
  • o nuo 2019 m. gruodžio 15 d. tarptautiniai mokėjimai eurais iš ne euro zonos šalių – tiek pat kiek vietiniai mokėjimai nacionaline valiuta.
  • Mokestis už grynųjų eurų išėmimą iš kito banko bankomato tiek jūsų šalyje, tiek kitoje valstybėje narėje turėtų būti vienodas.

Didesnis saugumas, geresnė apsauga 

  • Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. pradėtos taikyti saugesnio autentiškumo patvirtinimo procedūros, todėl jūsų atliekami elektroniniai mokėjimai bus labiau apsaugoti. Tokia apsauga užtikrinama taikant skirtingas autentiškumo patvirtinimo priemones, pvz., PIN kodo ir jūsų piršto antspaudo naudojimas ir pan. Norėdami gauti daugiau informacijos, turėtumėte kreiptis į savo mokėjimo paslaugų teikėją.
  • Dėl neautorizuoto mokėjimo (pvz., atlikto su pavogta jūsų kredito kortele) jūsų patirti nuostoliai negali viršyti 50 eurų (nebent toks mokėjimas atliktas dėl jūsų paties didelio neatsargumo). Jūs nebūsite atsakingas už neautorizuotus mokėjimus, atliktus jums ja pranešus bankui apie kortelės praradimą arba vagystę, arba už mokėjimus internetu, jei jūsų mokėjimo paslaugų teikėjas (bankas) netaiko saugesnio autentiškumo patvirtinimo procedūrų.
  • Jei mokėjimo kortele atliekamo mokėjimo galutinė suma iš anksto nežinoma (pvz., už automobilio nuomą ar viešnagę viešbutyje), pardavėjas jūsų mokėjimo kortelėje gali rezervuoti sutartą sumą tik gavęs jūsų sutikimą.
  • Jei naudojatės tiesioginio debeto paslaugomis, t. y. esate leidęs lėšų gavėjui periodiškai inicijuoti mokėjimus iš jūsų mokėjimo sąskaitos, turite teisę bet kurį neteisingai atliktą mokėjimą užginčyti per 8 savaites. Neteisingai nuskaitytos lėšos turi būti jums grąžintos per 10 darbo dienų.

Sąžininga kainodara 

  • Turite teisę žinoti, ar ir koks komisinis atlyginimas taikomas už jūsų atliekamus mokėjimus.
  • Debeto ir kredito kortelėmis prekybos vietose ar internetu atsiskaitantys vartotojai neturėtų mokėti daugiau, nei nurodyta (primokėti). Tam tikrais atvejais (pvz., naudojantis tam tikromis mokėjimo kortelėmis) gali būti taikomas papildomas mokestis, tačiau jis turi atitikti dėl tokio pasirinkto mokėjimo būdo prekybininko faktiškai patiriamas išlaidas. Informacijos apie tai, kaip elgtis, jeigu manote, kad sumokėjote daugiau, nei turėtumėte, pvz., rezervuodamas skrydį ar viešbutį, galite rasti kitame šio lankstinuko puslapyje nurodytoje interneto svetainėje.

Naujos paslaugos

  • Šiuolaikinės pažangiosios technologijos sudaro galimybę naudotis naujomis ir inovatyviomis finansinėmis paslaugomis, kurias gali pasiūlyti ne tik jūsų pasirinktas bankas, bet ir kiti licencijuoti bankai bei mokėjimo paslaugų teikėjai. Naudodamasis šiomis paslaugomis galite, pavyzdžiui, valdyti savo asmeninius finansus ar pirkti internetu nenaudodamas kredito ar debeto kortelės. Naujų mokėjimo paslaugų teikėjai, kaip ir bankai, turi turėti licenciją, būti prižiūrimi ir jūsų duomenis tvarkyti saugiai.

 

ES taisyklės užtikrina, kad jūsų elektroniniai mokėjimai vyktų sklandžiai, bet jei taip nėra, jūsų bankas ar kitas mokėjimo paslaugų teikėjas į jūsų skundus privalo atsakyti per 15 darbo dienų. Jei gautas atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į nacionalinę kompetentingą instituciją. Daugiau informacijos galite rasti: https://ec.europa.eu/info/law/payment-services-psd-2-directive-eu-2015-2366/monitoring-and-enforcement_lt

 

Šaltinis: https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/business_economy_euro/banking_and_finance/documents/leaflet-your-rights-payments-eu_lt.pdf

 


Dažnai Užduodami Klausimai

Naudingi Šaltiniai

Papildomi šaltiniai, kurie padės jums rasti atsakymus į turimus klausimus.

  • Peržvelkite industrijų sąrašą ir sužinokite, kokie verslo tipai gali naudotis Cardinity paslaugomis.
  • Norint priimti mokėjimus kortelėmis, jums reikės atitikti tam tikrus reikalavimus. Įsitikinkite, ar jūsų tinklapis juos atitinka.
  • Kai kurie verslo tipai negali naudotis Cardinity paslaugomis. Čia rasite draudžiamų veiklų/įmonių sąrašą.
  • Sekite naujienas mūsų tinklaraštyje ir sužinokite daugiau apie Cardinity, el. komerciją, mokėjimus internetu bei daug kitų įdomių temų.

Turite klausimų?

Jei neradote atsakymų į savo turimus klausimus ar norite išsamesnės pagalbos, nedvejodami susisiekite.